G Shot (G Noktası Büyütme Ameliyatı)

Kimi zaman bir spekülasyon mu olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak birçok otör gerçekliğine inanır. Nedir bu G noktası? Nerededir?  Veya nasıl uyarılır şeklinde sorularınızın mevcut olduğunu düşünerek yazıyorum.

Kadında Orgazm Nasıl Sağlanır?

Kadında orgazmı sağlayan genital bölgede 2 adet organ vardır. Bunlardan biri klitoris ve diğeri G noktasıdır.

Klitoris dış genital bölgede yer alır. Dokunma, basınç ve sürtünme ile uyarılır. Penisin muadili olan klitoris ilişki sırasında veya uyarıyla kanla dolarak şişer. Klitorise olan kan akımının artması sonucu oluşan orgazm klitoral orgazmdır. Cinsel birleşme olmadan da klitoral orgazm olabilir. Çünkü klitoris uyaranları özellikle dokunma, basınç ve sürtünmedir.

Vajinanın en duyarlı olduğu bölge vajina girişinin ilk 3 cm lik bölümü olup, çoğunlukla orgazma yönelik yapılan işlemler ve vajinal uygulamalar bu bölüme olmalıdır. Ülkemizde ve doğu toplumlarında yapılan bazı çalışmalara göre kadınların %50’si orgazm olamama sorunu yaşamaktadır. Bu kadınların yüksek bir oranı da yaşamlarının hiçbir döneminde orgazm olamamıştır. Orgazm olamama yaşanılması benimsenmemelidir. Çünkü bu sorun çiftleri birbirinden uzaklaştırmakta ve cinsellik bir göreve dönüşmektedir. 

G Noktası

1950 yılında Jinekolog Dr. Grafenberg tarafından G noktası tanımlanmıştır. Bu bölgeyi tanımlayan ve kadında vajinal orgazmı sağlayan vajina içindeki bu bölgeye Dr. Grafenberg adının baş harfi verilmiştir.  Anatomik olarak vajina içinde, ön üst duvarda, idrar kesesinin altında yer alır. Anatomik olarak incelediğimizde bu bölgede farklı olarak vajina içine salgı yapan skene bezleri yer almaktadır. Bu bezler erkekteki prostat bezinin muadili gibi düşünebilirsiniz. Ancak vajina içinde yer alan ve salgı bezlerini içeren bu bölge bir organ değilde erojen bir alan olarak düşünmek daha doğru olur.

G noktasının uyarılması için cinsel birleşme olmalıdır. Ve bu cinsel birleşme sırasında da penisin G noktası alanına baskı yapması gerekir. Ancak bazen anatomik varyasyonlar bazen pozisyonel olarak G noktası uyarılamaz. Ve kadın vajinal orgazm olamaz.

Vajinal Orgazm Tedavisi, G Shot Nedir?

Jinekolojik muayene masasında hazırlanan hastaya yapılan jinekolojik muayene sırasında G noktası tespit edilir. Ve birkaç dakika süren işlem ile G noktasının içeren alana hyaluronik asid uygulaması yapılır. Hyaluronik asid dolgu olarak bilinen materyallerin ana maddesidir.     

kadinda-orgazm-nasil-saglanir

g-shot-g-noktasi-buyutme-ameliyati

Orgazm Olamayan Kadında Yaşanılan Sorunlar

Cinsel ilişkiye girmek istemeyen kadında vajinal ıslanma olmaz ve ağrılı cinsel ilişki başlar. Kadınlar hayatının herhangi bir döneminde orgazm olamama ile karşılaşabilir. Özellikle stres faktörleri, partnere kızgınlık ve beklentilerin gerçekleşmemesi kadının orgazmını bloke edebilir. Çünkü cinsel istek ve arzuda beyin primer rol alır. Ancak kimi zaman jinekolojik sorunlarda cinsel isteksizlik ve orgazm olamama sorununa yol açabilir. Çikolata kisti, çikolata hastalığı olarak bilinen endometriozis , rahim ve yumurtalıklarda olan enfeksiyonlar, dış genital bölgede ki bazı cilt hastalıkları ve enfeksiyonlar ağrılı cinsel ilişkiye yol açarak cinsel isteksizliğe yol açabilir.

Orgazm Olamamanın Psikolojik Kaynaklı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Öncelikle her kadının jinekolojik muayene ve ultrasonografisi yapılmalıdır. Normal genital yapı tespit edilince kadına birtakım sorular sorulur.

1- Kadının cinselliğe bakışı analiz edilir. Cinsellik konusunda konuşması, beklentileri sorulur. Özellikle otokontrolü belirgin olan kadın için orgazm olmak kontrolü kaybetmektir. Kadının yetiştirilme tarzı ve sosyal baskılar cinselliği rahat yaşamasını engelleyebilir. Bu nedenle kadın kendini baskılar. Kontrolün her zaman kendisinde olmasına alışkın olduğu için zorlanabilir.

Çözüm: Kısa süren cinsel terapi seansları, cinsel bilgilendirme çoğunlukla sorunu çözer.

2- Kadının partnerine karşı sevgi, ilgi eksikliği olabilir. Bu durumda kadınlar çoğunlukla mastürbasyonla orgazm olur.

Çözüm: Bu durumu tespit ettikten sonra çözüm çiftlerdedir.

3- Kadın orgazm olmaktan korkar. Orgazm bazı kadınlarda idrar kaçırma, yoğun akıntı veya çığlık sesi ile kendini ifade edebilir.

Çözüm: Yaşanılanların fizyolojik olduğunu kadına anlatmak genellikle tedavide esastır.

Çözüm: Kadına verilen eğitimde aynı zamanda orgazm olmak için cinsel birleşmenin mutlak gerekli olmadığı anlatılmalıdır. İlişkide ön sevişmeyi uzatmak, sadece genital bölge değilde erojen olarak tanımlanan kadının diğer bölgelerinin uyarılması da oldukça önemlidir. Özellikle boyun, kulak memesi, ayak parmakları oldukça hassas olan vücüt bölgeleridir.    

Çözüm: Çiftler yaşadıkları duyguları bedenlerine  yansıtır.  Yaşanılan kavgalar, tartışmalar ve sevginin azalışı ve yok oluşu orgazm sorunlarını arttırır. Bu nedenle önce sevgi ve aşkı ile kadının yüreği kazanılmalıdır.

Çözüm: Her çift yaşadığı cinsel sorunlar ile ilgili özellikle kronikleşmiş durumlarda cinsel danışma almalıdır.  

G Noktası Enjeksiyonu, G Shot

  1. İşlem ortalama birkaç dakika sürer.
  2. G noktası olarak tanımlanan bölge tespit edildikten sonra lokal anestezi enjeksiyonu yapılır.
  3. Ardından hyaluronik asit G noktasına enjekte edilir.
  4. İşlem sonrası kanama veya ağrı olmaz.
  5. İşlem sonrasında kadın sosyal hayatına hemen dönebilir.
  6. İşlem sonrasında 6-12 saat cinsel perhiz önerilir. Sonrasında kadının ilişki yaşamasında sorun olmaz.
  7. Dolgu materyallerinin  ömrü 6-12 ay olup, sürenin sonunda işlem tekrarlanabilir.
  8. G noktası enjeksiyonu her yaşta uygulanılabilir. Ancak sorunun kaynağı öncelikle tespit edilmelidir. Sorun G noktasından kaynaklanıyorsa hyaloronik asit enjeksiyonu yapılmalıdır.
  9. Gebelik, vajinal enfeksiyon, immün yetmezlik, kollajen alerjisi ve mevcut kronik hastalıkların mevcudiyeti durumunda işlem yapılmamalıdır.

Orgazm Olamama

Cinsel yaşamda mutsuz olan kadında güven kaybı, mutsuzluk, cinsel isteksizlik sık karşılaşılan sorunlardır.

ÇÖZÜM:

Kliniğimizde Cinsel Sorunları Olan Ve Cinsel İsteksizlik, Orgazm Sorunu Yaşayan Çiftlerin  tedavisi Gerçekleşmektedir.

İlgili içerik: Vajina Estetiği Ameliyatı

Bunlar da İlginizi Çekebilir

koronavirus-ve-kurtaj
Koronavirüs Ve Kürtaj

Kürtaj eğer isteğe bağlı gebelik sonlandırma yapılacaksa ülkemizde yasal sınır 10 haftaya kadardır. Yani pandemi durumunda da…

jinekolojide-lazer-ve-vajinal-estetik-hangi-kadina-uygulanmali
Jinekolojide Lazer Ve Vajinal Estetik Hangi Kadına Uygulanmalı?

Güzellik göreceli bir kavram  olduğuna göre kadının istekleri estetik cerrahide önemli. Genital bölge cilt renginde koyu…

ureme-sagligini-tehdit-eden-faktorler
Üreme Sağlığını Tehdit Eden Faktörler

Kadınlarda üreme yetisi oldukça hassas olup çevresel faktörlerden, stresten, kullanılan ilaçlardan etkilenir. Kadında yumurta…

Gözat

Ne Aramıştınız?