Vajina Beyazlatma

Deri rengini belirleyen en önemli etken bireyin genetiğidir. Ancak dış faktörlerden bazı ilaçlar ve hormonlarda cilt renginde değişiklik yapabilir. Deriye renk veren ana pigment melanindir. Melanin melanositler tarafından üretilir. Melanin melanositler içinde yer alan trozinaz olarak tanımlanan enzim ile aminoasitlerden sentezlenir. Melanositler içinde depolanır. Ve derinin en üst tabakasına taşınır.

Derinin üst tabakasının dökülmesi ile sentezlenen melaninde atılır. Ancak bir yandan hücreler döküldüğü gibi bir yandan yeniden yapılır. Özellikle güneş artan pigmentasyona neden olur. Ön planda güneş koruyucu kremler ile cilt korunmalı ve ardından tedavi yöntemlerine geçilmelidir.

Vajina Beyazlatma Nedir?

Genital bölgede renk koyulaşması, ciltte gevşeklik ve sarkma yaşayan kadın vajinal beyazlatma isteğinde bulunabilir. Ancak bu işlemin yan etkisi olmaması, kolay ve etkin olması gerekir. Çünkü genital koyulaşma bir sağlık sorunu değildir.

Kozmetik bir sorun olup, işlem kadının isteği nedeniyle yapılır.

Vajina Kararması Neden Olur?

Genital bölge koyulaşmasında en büyük neden estrojen hormonudur. Seviyesi artan hormonların etkisi ile genital bölgede renk koyulaşması olur. Özellikle güneş ışığınında katkısı ile melanosit hücreleri hareketlenmekte ve salgılanan melanin genital bölgede renk koyulaşmasına yol açmaktadır.

Genital bölge normalde güneşin direkt etkisi ile karşılaşmasada giysiler ve tüyler etkisi ile korunsada ultraviyole ışınlarının bu bölgeye gelişi önlenemez. Aynı zamanda ilerleyen yaş, gebelik, doğum kontrol ilaçları, epilasyon yöntemleri, pudra kullanımının oluşturduğu yıpranma, genital bölge enfeksiyonları, vitamin eksikliği, düzensiz ve dengesiz beslenme genital bölgede renk koyulaşmasına neden olabilir.

vajina-beyazlatma-nedir

vajina-beyazlatma-teknikleri

Vajina Nasıl Beyazlatılır?

Genital bölge cildi birtakım kremler ve peeling ile soyulabilir. Ancak bu soyulma işlemi kalıcı olmadığı gibi genital bölge için zararlı etkileri mevcuttur. Bu nedenle medikal ürünler dışındaki uygulamalar ve soyma işlemlerini önermeyiz. Ancak etkinliği yüksek, kullanımı rahat ve seansları kısa süren lazer ışını ise melanosit hücrelerini parçalayarak yeniden ciltte kararma olmasını engellemektedir.

Vajina Beyazlatma Kimlere Uygulanabilir?

Öncelikle bu konuda kadının rahatsızlık hissetmesi ve beyazlatma isteği olması gerekir. Genital cilt rengindeki koyulaşmadan rahatsız olmayan bir kadın girişim için yönlendirilmemeildir. Kadının gebelik sürecinde olmaması ve lahusalık döneminin ilk 6 ayını geçirmesi önemlidir.

Ayrıca 18 yaşının doldurulmasına da estetik bir işlem olduğu için dikkat edilmelidir...

Vajina Beyazlatma Teknikleri

Genital bölge için kullanılan çeşitli lazer türleri vardır. Bunlardan en sık kullanılanlarından biri erbium yağ diğeri ise karbondioksit lazerdir. Lazer ile cilt beyazlatma işlemi için hastanın cilt yapısına göre öncelikle lazer dozu ayarlanır. Lazer uygulanmasından önce herhangi bir krem veya pudra tarzı ürünler kullanılmamalıdır. Anestezi gerektirmeyen ve poliklinik şartlarında yapılan ortalama 15-20 dakika süren bir uygulamadır. Ortalama 3-4 seans yeterli olur. Seans aralıkları 3 haftadan daha kısa olmamalıdır.

Lazer sonrası dikkat edilecek bir kural olmadığı gibi, hastamız hayatına kaldığı yerden devam eder. Lazer ardından 24 saat sonra cinsel ilişkiye girilebilir. Bazı çalışmalarda renk açıcı özelliği olan FDA onaylı kremlerin kullanılması işlemin kalıcığına yardım edeceği için önerilir.

Vajina Beyazlatma Fiyatı

Vajina beyazlatma fiyatı farklılaşır. Her kliniğin fiyatları farklı olup uygulanan seans sıklığına göre değişebilir.

Vajina Beyazlatma Merkezi Seçimi

Merkez seçiminde hekiminizin deneyimi, kullanılan lazer çeşidi oldukça önemlidir. Deneyimin önemi farklı cilt yapılarına göre uygun dozu ayarlamada önemlidir. Çünkü yanlış yapılan doz ayarlaması ciltte lekelere ve yanıklara yol açtığı gibi ciltte kararmalarada neden olabilir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

kadinlarda-dis-genital-organ-estetigi
Klitoral Hood Operasyonu

Kadın genital organlara yapılan estetik operasyonlar için kullanılan ‘vajinal estetik’ tanımının doğru olmadığını ifade etmek…

ozon-nedir
Ozon Nedir?

Yaşlanmayı geciktirir, Bedenin enerjisini arttırır, Kronik yorgunlukta bedeni rahatlatır, Kas ve eklem ağrılarını gi…

vajina-daraltma
Vajina Daraltma

Vajina, Latince ‘kılıf’ anlamına gelir. Cinsel ilişkinin gerçekleşmesini sağlayan vajina, iç ve dış genital organları birbiri…

Gözat

Ne Aramıştınız?