İçeriğimde neler var?

  En büyük risk enfeksiyon ve kimyasal maddelerdir. Özellikle civa içeren gıdalar kesinlikle tüketilmemelidir. Amerikan gıda ve ilaç dairesi uskumru, kılıç balığı, tuna balığı, köpek balığı ve haftada 350 gr dan fazla deniz ürünlerinin tüketimini önermemektedir.

  Çevreye Bağlı Riskler 

  Elektromanyatik enerji diye nitelendirdiğimiz cep telefonları, mikrodalga fırınlar, elektrikli battaniyelerin gebelikte risk oluşturduğuna ait kanıt yoktur. Ancak gebelik döneminde sigara tüketilmemesinin yanında aynı zamanda sigara içilen ortamda bulunulmaması da büyük önem taşımaktadır. Sigara dumanının yanı sıra hava kirliliğinin bulunduğu alanlada vakit geçirmemek gerekmektedir.

  Gebelik döneminde grip ve nezle gibi virüse bağlı hastalıklara yakalanmak hem anne hem de bebek sağlığını önemli derecede etkilemektedir. Bu nedenle kalabalık ortamlarda bulunmadan önce gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. 

  Röntgen çektirmenin zararları günümüzde her anne adayı tarafından bilinmektedir. Ancak çekim yapılan ortamlar bulunmak da oldukça zararlı etkiler bırakmaktadır. Bu nedenle sağlık kuruluşlarındaki uyarılara mutlaka dikkat edilmelidir. 

   

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu