İçeriğimde neler var?

  Fraksiyonel lazer estetik jinekolojinin çeşitli alanlarında kullanılmaktadır. Cerrahi olmayan çözümler hastalar için bir cazibe kaynağıdır. Dış genital bölge vulva olarak bilinen bir organdır. Vulvada; büyük ve küçük dudaklar, klitoris, perine (vajina ve anüs arasında) bulunur. Tüylerle kaplı dış dudaklar (= büyük dudaklar - labia), çeşitli nedenlerle askıda kalır ve kırışıklıklar artar. Bu durumda, büyük dudakların sıkıştırılması ve dolgunluğu bir lazer kullanılarak elde edilebilir.

  Neden Büyük Dudaklar Sarkar?

  Hızlı kilo alımı, yaşlılık, genetik yatkınlık, bağ dokusunun elastikiyetinin azalması, menopoz, bazı cilt hastalıklarına bağlı tahriş ve sık vajinal enfeksiyonlar büyük dudakların sarkmasına ve kırışmasına neden olabilir. Tüm ciltlerde olduğu gibi, sigara içilmesi genital bölgedeki sarkmayı ve kırışıklıkların görünümünü hızlandırır.

  Tüyler ve iç kısım tarafından kaplanmayan küçük dudak ve kırışıklıklar, dudakların estetiği (cerrahi labioplastilabia minora) sarkması ilk planda göz önünde bulundurulurken, cerrahi olmayan çözümler büyük sarkma problemini aramaktadır. Çünkü bu bölgede yapılacak cerrahi müdahaleler sırasında yara izi oluşma olasılığı vardır. Bu nedenle, bir lazer dış dudakları sıkmak, onlara daha fazla dolgunluk ve parlaklık kazandırmanın yanı sıra, ciltteki kırışıklıkları gidermek için iyi bir çözüm olabilir.

  İntimalaz Nedir?

  Son yıllarda popülerlik kazanmış vajinal gençleştirme, sıkıştırma, gençleştirme ve vajinal yenilenme sağlar. Bu uygulama SMOOTH Er: YAG lazer denilen özel bir ablatif olmayan mod kullanır. İşlemden hemen sonra günlük yaşam devam edebilir. İyileşme süresi yok. Aynı gün banyo yapmak sorun değildir.

  Nasıl Başvurulur?

  Jinekolojik tanı tablosunda yüzüstü pozisyonda vajenin lazer daralması yapılır. Ortalama olarak, yaklaşık 30 dakika sürer. İşlem tamamen ağrısız olduğu için lokal veya genel anesteziye gerek yoktur. Hafif bir karıncalanma ve sıcaklık artışı dışında vajinada hiçbir his yoktur. Cerrahi insizyon olmadığından kanama veya enfeksiyon riski yoktur. İşlem sırasında vajinanın tüm duvarları vajinaya yerleştirilmiş bir lazer probu ile taranır. Lazer aydınlatmasıyla tüm vajina hem enlemesine hem de boyuna yönde taranır ve kompresyonun etkisi vajina boyunca yayılır.

  Labia Kilitlendiğinde Ne Gibi İşlemler Yapılabilir?

  İç dudakların estetiği (küçük genital dudakların ameliyatı - labiyoplasti), iç dudakların sarkması, kırışıklıkları ve koyulaşması için en yaygın kullanılan işlemlerdendir. Ancak dış dudaklardaki durum farklıdır. Dış dudaktaki ameliyatlarda skarlaşma riski daha yüksektir. Bu nedenle, çok gerekli değilse, bu alanda cerrahi olmayan prosedürlerin uygulanması daha doğru olacaktır. Cinsel dolgunluk için en yaygın uygulamalar dış dudakların doldurulması, genital PRP ve lazer sıkılaştırmadır.

  Lazerle Dolgunluk Nasıl Sağlanır?

  Derideki kırışıklıkların nedeni, bağ dokusunun özelliklerinin kaybı ve yıpranmasıdır. Bu etki vücudumuzda gerçekten görülür. Aynı zamanda yaşla birlikte artar. Lazer ışını cilt katmanlarındaki kolajen bağ dokusunu aktive eder. Yeni kolajen elementleri bile oluşur. Güncellenen bağ dokusu cilt sıkılaştırma, doldurma ve gerginlik sağlar.

  Genital Bölgedeki Karbondioksit Lazerlerinin Amaçları Nelerdir?

  Karbondioksit lazerleri genital bölgeyi doldurur ve parlaklık ve voltaj sağlar. Aynı zamanda, genital bölgede ağartma, beyazlatma için kullanılır. Öte yandan, fraksiyonel karbon dioksit lazerleri vajinadaki güçlendirici ve canlandırıcı özelliklere sahiptir. Dudak kaldırma gibi vajinanın lazerle sıkılaştırılması, kolajen stimülasyon ile gerçekleştirilir.

  Cinsel Organların Lazerle Sıkılaştırılması Nasıldır?

  Dış dudakların lazerle sıkılaştırılması, herhangi bir cerrahi risk olmadan cerrahi kesi olmadan yaklaşık 20 dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezik krem uygulandıktan sonra işlem sırasında ağrı ya da ağrı hissedilmez. İşlemden hemen sonra hastalar kişisel hayatlarına dönebilir. Vulva'nın lazerle sıkılaştırılması için genellikle bir seans yeterlidir. Bazı durumlarda, birkaç uygulama gerekebilir.

  İşlemden sonra doktor tarafından sağlanan kremlerin kullanımı rahatlık sağlayacaktır. İşlemden sonra hafif bir şişme (ödem) olabilir, bazı durumlarda az miktarda su, geçici kızarıklık ve koyulaşma olabilir. Altına koyu renkli bir kumaş döküldükten sonra, parlak, parlak ve sağlıklı bir cilt tabakası ortaya çıkar ve daha dolgun bir görünüm elde edilir.

  Estetik jinekoloji alanında cinsel bütünlük dışında fraksiyonel karbondioksit lazeri; genital boyanma, vajinal sıkma problemleri ve idrar kaçırma problemleri. Öte yandan kesimli lazerler, yüz kırışıklıklarını gidermek ve sivilce izlerini gidermek için özellikle etkilidir.

  Genital Bölgeye Dolgunluk Veren Başka Tedaviler Var mı?

  Genital bölgede oluşan boşlukları doldurmak ve kırışıklıkları azaltmak için ayrıca hyaluronik asitle de doldurabilirsiniz. Deri dolgusu, özellikle şiddetli dudak dejenerasyonu olan kişilerde yapılabilir. Öte yandan, vücudun diğer bölgelerinden liposuction ile alınan yağ dokusu burada doldurma için kullanılabilir. Bu tür uygulamaların kötü yanı, etkilerinin geçici olmasıdır.

  Fraksiyonel karbondioksit lazer ve genital bölgeyi sıkılaştırma arasında genital organların estetik uygulaması - doldurma prosedürü; Özellikle son yıllarda cerrahi risklerle ilişkili olmayan hasta memnuniyeti ve rahatlık için başvurular.

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu