İçeriğimde neler var?

  Kürtaj fiyatları farklı faktörlerin değerlendirilmesi ile belirlenmektedir. Genellikle istenmeyen gebeliklerin sonlandırılması amacı ile uygulanan kürtaj işleminde uygulanacak anestezi türü, gebelik haftası, hangi kürtaj çeşidinin gerçekleştirileceği gibi birimler değerlendirilerek fiyat belirlenmektedir.

  Kelime anlamı kazımak olan kürtaj; eski yıllarda rahmin kazınması ile uygulanırken günümüzde çok daha güvenilir bir şekilde vakum yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Kürtaj işlemi kadın sağlığı açısından oldukça büyük riskler barındırmaktadır. Bu nedenle kürtaj işlemi için doktor ve klinik seçimi büyük önem taşımaktadır. Aksi halde ciddi jinekolojik problemler ve genel sağlık durumunun bozulması gibi durumlar açığa çıkabilmektedir.

  Kürtaj Fiyatları 2019

  Kürtaj işlemi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Ancak öncesinde uygulanacak anestezi işlemi ve işlem sonrasında anestezinin etkisinin geçmesi için gereken belirli bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Kürtaj işlemi bilinenin aksine salt gebelik sonlandırmak için değil; düşük sonrasında rahim içerisinin temizlenmesi ya da çeşitli rahim hastalıklarının tedavisinde de uygulanabilmektedir. 

  Kürtaj fiyatları 2019’da anestezi işlemine, kürtaj çeşidine ve doktorun tecrübesine göre değişkenlik göstermektedir.

  Kürtaj Fiyatları 2020

  Kürtaj fiyatları 2020 yılında da geçmiş yıllarda olduğu gibi birtakım birimlere göre belirlenmektedir. Kürtaj uygulamasının tecrübesiz doktorlar tarafından, uygun olmayan koşullarda gerçekleştirilmesi çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Kanama ve enfeksiyon problemlerinin yanı sıra aynı zamanda gebeliğin sonlandırılmaması, rahim içerisinde parça kalması ya da anestezi işlemine bağlı problemler yaşanabilmektedir.

  Kürtaj Kanunları

  Kürtaj işleminin gerçekleştirilebilmesi için yasaların belirlediği birtakım koşullar bulunmaktadır. Söz konusu kanunlar kadın sağlığını koruma amacı ile belirlenmiştir ve aşağıdaki şekilde sıralanabilmektedir;

  • 10 haftadan büyük gebeliklerde kürtaj işlemi uygulanamamaktadır.
  • 18 yaşından küçüklerde kürtaj uygulanabilmesi için aile izni gerekmektedir.
  •  Evli kadınlarda kürtaj uygulanabilmesi için eş izni gerekmektedir.
  •  Acil durumlarda, kadın sağlığını etkileyen durumlarda ise izin almadan uygulanabilmektedir.
  •  Kürtaj bir tür doğum kontrol yöntemi değildir.

   

  Vakum Kürtaj Fiyatları

  Eski yıllarda rahim duvarının özel ekipmanlar ile kazınarak uygulanan kürtaj, günümüzde vakum yöntemi ile uygulanmaktadır. Vakum kürtaj yöntemi ile anormal kanama riski minimum düzeyde olmakla birlikte enfeksiyon riski de oldukça düşüktür. Aynı zamanda işlem sonrasında oluşabilecek rahim içi yapışıklık sendromunun da önüne geçilmektedir.

  Vakum kürtaj işleminin fiyatları günümüzde doktorun tecrübesine, genel ya da lokal anestezi işleminden hangisinin uygulanacağına göre değişiklik göstermektedir.

  istanbul-kurtaj-fiyatlari

  İstanbul Kürtaj Fiyatları

  Nüfus yoğunluğu göz önünde bulundurulunca İstanbul kürtaj işlemine en çok başvurulan bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Kürtaj işlemi gebeliğin istenmediği durumların yanı sıra bebeğin sağlıksız olduğu, gebeliğin anne adayının sağlığını önemli derecede tehdit ettiği, bebeğin sağlıklı bir gelişimi olmadığı durumlarda da uygulanmaktadır. İstanbul kürtaj işlemi devlet hastanelerinde, özel hastanelerde ve özel kliniklerde uygulanabilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu; güvenilir yöntemler ile uygulanması, işlem sonrasında kontrol sürecinin nitelikli bir şekilde yaşanması ve kadının psikolojik durumunun da göz önünde bulundurulması gerekliliğidir. 

   

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu