VAJİNAL ESTETİK, VAJEN DARALTMA

Tabiat her daim değişim içinde. Soluduğumuz hava, içtiğimiz su, ektiğimiz tohum hep değişiyor. Bu değişim içinde biz insanlar da her geçen gün yaşanılan yılların göstergesi olan kırışıklıklara, ciltte sarkmalara maruz kalıyoruz. Bence ilerleyen yıllar yaşlandırmıyor, sadece olgunlaştırıyor. Bu olgunluk sürecinde değişen bedeninizde ufak dokunuşlar basit değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bu kimi zaman beğenmediğiniz burnunuz, bazen sarkan göğüsler, bazen de hem sizi hem partnerinizi ilgilendiren vajen daraltma veya genital bölgede renk açma olabilir. Özellikle ilerleyen yaş, doğumlar, menapoz etkisi ile hem fonksiyon hemde görüntüsünde deformiteler olan genital bölgeye yönelik estetik operasyonlar oldukça sık uygulanılır hale gelmiştir.

Doğum bir kadında vajina genişliğini 1,5-2 cm , genişliğinde ise 1-2 cm artışa yol açar. Ayrıca ilerleyen yaş, menapozun getirisi olan hormonlardaki değişim vajinada kuruma, esnekliğinde ve sıkılığında kayba yol açar. Bu durum cinsel hazzın hem kadında hemde partnerde azalmasına ve beraberinde cinsel isteksizliğe yol açabilir. Vajinada genişleme ve esneklik kaybına yönelik uzun yıllar cerrahi girişimlerle daraltma operasyonları yapıldı. Ancak son yıllarda her alanda kullanılan lazer teknoloji ile ameliyatsız daraltma işlemleri yapar hale geldik.

Estetik kaygılar ve cinsel hayatı iyileştiren bu operasyonlarda kadının beklentisi işlemim ağrısız olması, iz kalmaması ve iş gücü kaybına yol açmaması, aynı zamanda ucuz olması idi. Yani müdahale anestezi ve yatış gerektirmemeli, kısa sürmeli ve dikiş izi olmamalı. Ve en önemlisi özel ve hasta mahremiyetine saygı gösterilmelidir. Çoğunlukla partneriyle dahi paylaşılmayan bu istek poliklinik şartlarında yapılan lazer uygulamaları ile gerçekleştirilebilmiştir. Lazer ile yapılan vajen daraltmada ortalama 3-4 seans yeterli olup, ortalama her bir seans 20-25 dakika sürmektedir. Ağrısız, acısız bir yöntemdir.

Vajina yapısında yer alan ve azalması esneklik kaybına yol açan kollejen dokusu lazer ışınları sayesinde uyarılır. Ve kollojen dokusu artar. Artan kollojen vajinada sıkılaşmaya yol açar. Artan lifler hem kadında, hemde partnerde cinsel hazzı arttırır. Aynı zamanda idrar kaçırma sorunu mevcut olan kadınların da vajinal lazer uygulanım sonrası şikayetlerinin azaldığı görülmüştür. Lazer uygulamaları gün içinde ameliyat hazırlığı gerektirmeden yapılabilir. İşlem sonrasında yaşantınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. İyileşme süresi hızlı, konforu yüksek ve sağlam dokuya zarar vermeden mükemmel sonuçlar için genital lazer etkin bir yöntemdir.

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

Online Randevu