İçeriğimde neler var?

  Rahim sarkması, yumurtalıklar ve rahim korunarak da tedavisi yapılan bir hastalıktır. Özellikle doğumlar ve ilerleyen yaş ile yıpranan bu organlara yönelik yapılan estetik cerrahi yöntemleri ile kadınların sorunlarına çözüm bulunmaktadır. Bu cerrahi işlemler uzun süre yatış gerektirmeyen, operasyon sonrası ağrı oldukça az olan operasyonlardır.

  Genital Estetik

  Vajinada doğum ile oluşan anatomik tahribatın, anatomiye uygun olarak, kadının cinsel hayatını sağlıklı bir şekilde devam ettirmesi için yapılan estetik operasyonlardır. Bu operasyonlar kadına psikolojik olarak iyi hissetmesini, mutlu ve sağlıklı bir cinsel hayata yol açar.

  Doğum sayısı artıkça ve doğumda oluşan kesiler özellikle iri doğum ve müdahaleli doğum öyküsü olan kadınlar bu operasyona adaydır.

  Genital Bölgeye Yapılan Operasyonlar

  Labioplasti (küçük dudakların küçültülmesi ), büyük dudaklara yağ enjeksiyonu ve vajinanın daraltılmasından oluşan operasyonlardır.

  Labioplasti : Bazı kadınlarda dış genital organın bir parçası olan labiumlar normalden büyük ve simetrik olmayabilir. Özellikle kadınlarda sık tekrarlayan vajinal enfeksiyonlara yol açtığı gibi, dar kıyafetlerin giyilmesini zorlaştırır. Genç kızlardada hormonların etkisi ile labiumlar normalden büyük olabilir. Ve kızlık zarına zarar vermeden genç kızlardada operasyon yapılabilir. Labioplasti bu tür şikayetleri çözüm getiren estetik bir operasyondur. Kısa süren bir operasyon olup, ameliyat sonrası 24 saat sonrası iş hayatına başlayabilir. Cinsel ilşki yara iyileşimine kadar yasaklanır ve operasyon yerinin temizliği önemlidir. Cerrahi müdahale sonrası cinsel ilişkide haz ve kalite artıcakdır.

  Büyük dudaklara uygulanan dolgu

  Özellikle zayıf kadınlarda dış dudakların dolgunlukları yetersiz olabilir. Genellikle kadınlarda dolgu işleminde kendi yağ dokusu kullanılır. İşlem sonrası büyük dudaklarda şişme olabilir. Bir süre sonra şişlik azalır. Operasyon sonrası ağrı kesici kullanılabilir.

  Vajinoplasti : Vajinanın normal genişliği 2 parmak girimi kadar olup, cerrahinin amacı kadının vajinasını eski boyutuna getirmektir.

  Özellikle çok sayıda normal doğum vajinanın gevşemesine, cinsel ilişki sırasında vajinadan ses gelmesine, vajinanın kavrama yetisinin azalmasına yol açar. İleri yaş, menapoz ve genetik faktörlerin etkisi ile vajina normal anatomisini kaybeder. Vajinoplasti operasyonu yaklaşık 30-45 dakika süren, aynı gün içinde taburcu edilen operasyonlardır.

  Vajina genişlemesine karşı koruyucu önlemler

  Kegel egzersizleri vajina kaslarını güçlendirmek için yapılan ,kasları sıkıp-bırakma şeklinde yapılan ritmik hareketlerdir. Vajinal kasları geliştiren egzersizler, yaş, menapoz ve doğumlarla ortaya çıkabilecek vajinal genişlik, idrar kaçırma gibi jinekolojik sorunlara karşı kadını korur.

  Her kadın kegel egzersizleri konusunda bilgilendirilmeli, çünkü bu egzersizler cinsel hazzı artırmakla beraber, ileri yaşta karşılaşılacak sorunlardan kadını korur. Kegel egzersizleri bir tedavi şekli olmaktan çok, koruyucu ve önleyici bir yöntemdir.

  Genital estetik yazımızı okumak için tıklayınız...

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu