İçeriğimde neler var?

  Günlük hayatımıza giren dış genital organlara yapılan estetik operasyonlar için kullanılan ‘vajinal estetik’ tanımının doğru olmadığını ifade etmekle yazıya ve başlamak isterim. Vajina silindir şeklinde bir organdır.Dış genital bölgede yer alan labium ve klitorise yönelik operasyonlar vajina estetiği olarak genellememeli ve bu alanda yaptığımız cerrahi işlemlerde ’ vulva cerrahisi’ tamlaması kullanılmalıdır.

  Klitoral Hood Operasyonu

  Klitoris etrafındaki fazla, sarkmış, büzüşmüş derinin çıkarılmasıdır. Çoğunlukla labioplasti ile birlikte yapılmaktadır.

  Klitoral Hood Düzeltme Operasyonu Nasıl Yapılır?

  Genel veya sedasyon anestezi altında operasyon yapılır. Klitoris etrafında yer alan fazla doku parçası bireyin anatomisine uygun olarak yeniden düzeltilir yada restore edilir.

  Klitoral Hood Düzeltme Operasyonu Riskleri Nelerdir?

  Kanama, enfeksiyon, aşırı fazla veya az doku çıkarılması yaşanılan sorunlar arasındadır. Bu risklerin yaşanmaması için operasyonun iyi kurgulanması, hastanın beklentilerinin öğrenilmesi gerekir. Çoğunlukla labioplasti ile beraber yapılan bir operasyon olan klitroplastide operasyon tekniği oldukça önemli olup hastanın beklentilerine uygun görüntünün oluşması için uygun olan yöntem kullanılmalıdır.

  Uygun teknik ile hastaların %90-95’ine yakın oranda ameliyat sonrası memnuniyet yüksek düzeydedir.

  Hangi Kadın Labiaplasti Adayıdır?

  Dünya nüfusunun 7-8 milyar olduğunu düşünün. Ve bunun ardından her insanın farklı fiziksel özelliklerde olduğunu da . Bizi ilgilendiren ise kadınlar. Her kadın hem fiziksel olarak hem de ruhsal olarak bambaşka. Her beden birbirinden farklı iken en güzeli, en iyisi olmak mümkün mü?. Bakalım geçmişe güzeli bulmak için. Her çağda güzellik anlayışı değişmiş. Kimi zaman kilolu olmak çok istenirken, kimi zaman 0 beden istenmiş. Çoğunlukla kadının bedeninde değişiklik yapmasını tetikleyen ise günümüz şartlarında sosyal medya iken, geçmişte gazeteler, dergiler araç olmuştur. Şimdi bir soru daha. Kadın bedeni konusunda dayatılanı mı yapmalı yoksa istediklerini mi? Her daim kadının özgür iradesi elbetteki. Kadın kendi bedeni konusunda istediğini yapma hakkına sahiptir, doğru ve etik olduğu sürece. Bize düşen yani hekimin görevi doğrular ve yanlışlar konusunda kadını bilgilendirmek ve işlem, tedavi, estetik operasyondan fayda ile ayrılmasını sağlamak olmalıdır. Tüm şıkları hastaya sunmak ve kararı hastaya bırakmak da denilebilir.

  Kadını Mutsuz Eden Genital Estetik Ne Zaman Yapılmalı?

  Bazı kadınların labia minör olarak adlandırılan iç-küçük dudakları normalden büyük, sarkmış, büzüşmüş ve asimetrik olabilir. Bu görüntü kadını sadece psikolojik açıdan yıpratmaz, aynı zamanda fiziksel olarak da sorun yaratır. Özellikle büyük olan labiumlar enfeksiyon riskini arttırırken aynı zamanda cinsel ilişki sırasında sorun yaratabilir. Özellikle streç pantolon, mayo ve bikini giyimi sırasında görsellikte sorun oluşturabilir . Ve çoğunlukla birçok kadının tercih ettiği kıyafetler özellikle yaz aylarında kadını daha da rahatsız eder. Birde eklenen vajinal enfeksiyonlar elbetteki kadının psikolojisini bozar. Cinsel hayattaki olumsuzluk da eklenirse tüm bunlara kadın tedavi arayışında bulunur.

  Labiaplasti Operasyonu Sıklığındaki Artış Nedendir?

  Operasyonun varlığının bilinmesidir. Bilinmese istenmezde. Çözümü olduğunu bilen kadın tedavi arayışında bulunur. İnsan ömrü uzadı ise bilimin ve doğruların bilinmesinden değimlidir? Estetik operasyonlardaki artış da bundandır. Daha güzel, daha fonksiyonel ve daha rahat. Bence yaptığımız genital estetik operasyonlarını en iti tarif eden daha güzel, daha fonksiyonel ve daha rahatı elde etmek.

  Genital Estetik Operasyonu ve Sağlık Sigortası

  Üzücü bir durumdur ki estetik operasyonlar sağlık sigorta kapsamında değildir. Ve hem sosyal güvenlik kurumu hem de özel sağlık sigortaları bu operasyonların ödenmesinde katkıda bulunmaz. Dünyanın her yerinde, her şehrin farklı bölgelerinde estetik operasyon fiyatları değişmekle beraber birçok hekim fiyat politikasında tabip odasının belirlediği birimler üzerinden hareket etmektedir.

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu