GENİTAL BÖLGE LAZER NE ZAMAN VE NASIL UYGULANIR?

KUSURSUZ KLİNİK SONUÇ İÇİN MÜKEMMEL TEKNOLOJİ; LAZER

YAŞLANMA KARŞITI MÜKEMMEL ÇÖZÜM;LAZER

Kliniğimizde mevcut Fotona XS Dynamis Lazer sistemi, kanıtlanmış, etkinliği güçlü, maksimum hasta konforu ve minimum iyileşme süresi ile biz jinekologlar ve hastalarımız için mükemmel bir cihazdır.

Jinekolojide Lazeri kullandığımız alanlar:

1-vulvada ve labium olarak ifade ettiğimiz küçük dudaklarda cilt renginde oluşan koyulaşma;

2-genital bölgede oluşan siğil veya HPV ait lezyonlar;

3-idrar kaçırma; idrar kesesini destekleyerek idrar kaçırma şikayetini belirgin oranda azaltır;

4-vajinal daraltma; tedavi sonrası vajina sıkılığı oldukça artmış ve vajinal kanalı da oldukça daraltabilmiştir;

5-gebelik çatlaklarının tedavisi;

6-labioplasti, küçük dudaklara yönelik cerrahi;

7-rahim ağzı yarası;

VAJİNAL DARALTMADA LAZERİN ETKİ MEKANİZMASI

Vajinal dokuda ısı etkisi ile kollajen üretimi tetiklenir. Mevcut olan kollejen yenilenir ve yeniden modellenir. Kliniğimizde mevcut olan Fotano lazer güvenli, hızlı ve hasta dostu çözümler sunarken, tüm bunları komlikasyon(istenmeyen etki) riski taşımayarak yapar. Klinik çalışmalar göstermiş ki yüksek seksüel tatmin ve yaşam kalitesinde artış sağlar. Çoğunlukla 2 seans tedavi yeterlidir. Operasyon sonrası özel bir bakım ve önlem gerekmez, kadın yaşamına kaldığı yerden devam eder. Ancak mutlu, huzurlu ve keyifle .

AVANTAJLARI:

Ağrısız, acısız, kesisiz ve gerçek anlamda kanama ve dikiş olmadan uygulanan bir yöntemdir. İyileşme oldukça hızlı bir iyileşme süresi olup, operasyon sonrası özel bir bakım gerektirmez. Ağrı kesici ve antibiyotik gerektirmeden kadın günlük rutinine hemen döner.

Seksüel Sorunlar; Sorun olmaktan çıkıyor. Lazer Yaşamımızda ve Cinsel problemler geçmişte;

Kadında ilerleyen yaş, enfeksiyon, gebelik, doğum, menapoz etkisi ile vajina penisi kavrama ve sarma özelliğinde azalma olur. Hem kadın hem partneri cinsel doyuma ulaşamayabilir. Ayrıca kadında özellikle menapoz ile oluşan vajinal kurulukda önemli bir cinsel sorundur. Çünkü her ilişki ağrılıdır. Bu sorun erkeğe de yansır. Erkekte erken boşalma, cinsel isteğin azalması gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu sorunlar lazer ile oldukça etkin bir şekilde çözülebilmektedir.

1-ortalama 1-2 seans yeterlidir.

2-işlem sırasında anestezi gerekli değildir.

3-seans süresi ortalama 15-30 dakikadır.

4-cerrahinin ve anestezinin neden olduğu komplikasyonlar izlenmez.

5-ağrı, acı, kanama izlenmez.

6-başarı oranı oldukça yüksektir.

7-sonuç yüz güldürücüdür.

Lazerle vajinal sıkılaştırma:

İlerleyen yaş, gebelik, doğum etkisi ile vajina yapısında da değişiklikler olabilir. Tüm bu etkenler vajnanın normalden daha fazla genişlemesine, vajinaya komşu olan idrar kesesi ve kalın bağırsak da sarkma gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Bu durum idrar kaçırma, kabızlık ve cinsel hayatta olumsuzluklara yol açabilir. Kadının yaşam kalitesini bozabilir. Bu şikayetlere yönelik mükemmel bir yöntem olan lazer ile hem kadın hem de partneri mutlu olur.

Lazerle genital beyazlatma (vulvar whitening)

Bikini bölgesinde oluşan renk koyulaşması sık karşılaştığımız estetik bir sorundur. Cilt renginde oluşan bu koyulaşma kimi zaman hafif kahverenkte iken bazı kadınlarda siyaha kadar renk değişiklikleri olabilir. Cilt renginde oluşan bu koyulaşma nedenleri arasında doğum, gebelik, doğum kontrol hapları, hormonal düzensizlik, ileri yaş, kullanılan pedlerin genital bölgedeki alerjik reaksiyonları, travmalar ve bazı cilt hastalıkları etkisi ile olabilir. İstenmeyen bu renk koyulaşması son yıllarda hayatımıza giren lazer ile mümkün. Cilde koyu rengi veren melanin pigmentidir. Bu pigmenti oluşturan hücrelerin Er:YAG lazer ile parçalanması esasına dayanan ortalama 2 seans süren bir uygulamadır. En büyük avantajı ağrısız, acısız, pratikdir. Sonuç ise kadını mutlu etmektedir.

Lazerle idrar kaçırma tedavisi :

İdrar kaçırma tedavisi yaşamımıza giren lazer ile tedavisi kolay, anestezi, dikiş ve hastanede yatış gerektirmeyen, konforlu bir tedavi yöntemidir. Stres inkontinans olarak adlandırdığımız idrar kaçırma öksürme, gülme, hapşırma, egzersiz ve ağır kaldırma sırasında artan karın içi basıncına bağlı olup en sık görülen idrar kaçırma tipidir. Özellikle idrar kaçırma şikayeti olan kadının erken dönemde hekimine başvurması ve uygulanan lazer ile tedavisi oldukça mükemmeldir.

Anestezi, dikiş, kesi gerekmez. Hastanede yatışa gerek yoktur. Ve ameliyatta olabilecek komplikasyonlar ile karşılaşmayız. İşlem sonrası kaldığınız yerden devam edersiniz. Ortalama 2 seans tedavi için yeterlidir. Ve her seans ortalama 30 dakika sürmektedir. Lazer mesanenin yaslandığı vajina ön duvarında yer alan kollajen dokusunda ısı etkisi ile damarlanma ve beslenme artar. Kollajen dokusu yenilenir. Ve yenilenen ve güçlenen doku ile esnekliğini ve kuvvetini yeniden kazanır.

Lazerle vajinal yenilenme:

Vajina yapısı menapoz döneminde özellikle hormon salınımın azalmasından dolayı incelir ve kuruma sorunu ile karşılaşırız. Bu durum ilişkide ağrı, idrar yaparken yanma, kronik vajinal enfeksiyonlara neden olur. Lazer ile vajina dokusunda kalınlaşma ve hücrelerin sayısında ve büyüklüğünde artış olur, yani yeni bir doku oluşur. Güvenilir, ağrısız, etkin bir yöntemdir.

Lazerle Rahim ağzı yarası (kronik servisit) tedavisi:

Tekrarlayan enfeksiyonlar, cerrahi müdehaler ile rahim ağzında geçmeyen akıntı ve ilişkide kanama ile karşılaşabiliriz. Öncelikle altta yatan neden sorgulanmalı ve araştırılmalıdır. Yapılan tetkikler sonucunda gerekli olursa rahim ağzı lazer yöntemi kullanılarak tedavi edilir. Erezyon denilen bu yaraların tedavisinde lazer mükemmel bir yöntemdir.

Lazerle Siğil tedavisi (hpv tedavisi):

Siğil (condilom) ler Hpv (human papilloma virüs) tarafından oluşturulan düzensiz sınırlı, ciltten kabarık lezyonlardır. HPV çoğunlukla cinsel yolla bulaşır. Dış genital bölgede yerleşim gösterir. Siğillerin tedavisinde asetik asit, koter ile yakma, dondurma gibi yöntemleri yıllarca uyguladık. Ancak ilerleyen teknoloji ile ciltte iz bırakmayan ve oldukça etkili, yan etkisi olmayan lazer günümüzde kullanılmaktadır.

Lazerle Küçük Dudakların Estetiği (Labioplasti):

Büyük dudakların arasında kalan küçük dudaklar normalden büyük ve asimetrik olabilir. Bu büyüklük, sarkıklık ve eşit olmayan yapı estetik olarak kadını rahatsız edebilir. Ayrıca ilişki sırasında sorunlara yol açabilir. Birçok kadın ise özellikle mayo, bikini, tayt gibi giysileri kullandığı sırada rahatsızlık hisseder. Küçük dudakların düzeltilmesine yönelik uygulanan lazer ile labioplastide oldukça mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Lazer ile gebelik çatlaklarının tedavisi:

Gebelik döneminde karın duvarında ani kilo artışına bağlı oluşan çatlakların tedavisinde lazer oldukça etkin ve başarılı bir yöntemdir. Gebelik çatlakları lazer öncesinde tedavi edilemez iken, günümüz teknolojisi yani lazer ile oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.

FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

Online Randevu