İçeriğimde neler var?

  Estetik kavramı; zaman içerisinde değişik algılar ile yaşanılmaktadır. Güzellik uygarlık tarihi boyunca insan bedeninde aranmış ve açığa çıkarılmaya çalışılmıştır. Yüz güzelliği ya da vücut güzelliği için her dönemde farklı imkan ve koşullarda birtakım yöntemler denenmiştir. Son yıllarda bu bölgelerin yanı sıra genital bölgedeki deformasyonların giderilmesi amacı ile de pek çok yöntem geliştirilmiş ve uygulanmaya başlanmıştır. Bu uygulamalar vajina estetiği olarak da tanımlanmaktadır.

  Dış Bölge Vajina Estetiği

  Bu bölgede uygulanan işlemler aşağıdaki şekildedir;

  - Pubis estetiği

  - Büyük dudaklara uygulanan dolgu estetiği

  - Küçük dudaklara uygulanan labioplasti

  - Vajina beyazlatma

  İç Bölge Vajina Estetiği

  Bu bölgelere uygulanan işlemler aşağıdaki şekildedir;

  - Vajina daraltma (vajinoplasti)

  - Kızlık zarı dikimi (hymenoplasti)

  Vajina Estetiği Ne Zaman Gereklidir?

  İleri yaş ya da genetik faktörler insan bedeninde birtakım deformasyonların açığa çıkmasına neden olmaktadır. Cildin elastik yapısının bozulması, hacim kaybederek sarkması, renk deformasyonlarının yaşanması sonucunda pek çok kadın cinsel yaşamlarında arzu ettikleri mutluluğu yakalayamamaktadır. Günümüzde bu bozulmalar cerrahi yöntemler ve lazer yöntemleri ile onarılabilmektedir.

  Vajina Daraltma

  Zor doğum ya da genetik faktörler sonucunda vajen girişinde genişleme yaşanmaktadır. Bu durum cinsel ilişkide yaşanacak haz oranını ciddi oranda düşürmekte ve partnerler arasında birtakım problemlere yol açabilmektedir. Aynı zamanda vajina genişlemesi; cinsel ilişki sırasında ses gelmesine de neden olabilmektedir. Bu problemlerin giderilmesi amacı ile vajina daraltma uygulamalarına başvurulabilmektedir. Aynı zamanda doğum yırtıklarının giderilmesinde de vajina daraltma uygulamasına başvurulabilmektedir.

  Kızlık Zarı Dikimi

  Kızlık zarı tıp literatüründe hymen olarak tanımlanmakta ve biyolojik olarak henüz bir faydası kanıtlanamamıştır. Buna karşın bazı toplumlarda sosyolojik alanda oldukça önemsenen bir dokudur. Vajina girişinin 3 ila 4 santimetre gerisinde bulunan bu doku genellikle ilk cinsel ilişki sırasında deforme olarak kanamaya yol açmaktadır. Kızlık zarı dikimine başvurulmasının sebebi; cinsel ilişki sırasında kanama oluşmasıdır. Genellikle baskı altındaki toplumlarda tercih edilen bu uygulama aynı zamanda düğün gecesi estetiği olarak da tanımlanmaktadır.

  Labioplasti

  Büyük dudaklar özellikle genetik faktörler nedeni ile yaşlanmayla birlikte şekil bozukluğuna uğramaktadır. Güzel bir görünümden uzaklaşmış bu bölge için kadınların pek çoğu son yıllarda labioplasti uygulamasına başvurmaktadır. Hacim kaybı yaşayarak sarkmaların meydana geldiği dış dudaklarda oluşan bu sarkmalar güvenilir ve konforlu bir şekilde düzeltilebilmektedir.

  Lazerle Vajina Estetiği Uygulamaları

  Estetik uygulamalarda cerrahi yöntemler ile birlikte son yıllarda lazer teknolojisi de uygulanmaya başlanmıştır. Lazer yöntemi; vajina estetiği uygulamalarında da başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

  Cerrahi operasyonlarda kanama, enfeksiyon gibi risk faktörlerinin bulunmasının yanı sıra iyileşme sürecinin uzun olması vajina estetiği olmak isteyen kadınların lazer teknolojisini tercih etmesine yol açmaktadır. Öyle ki lazerle vajina estetiğinde gerek uygulama gerekse de iyileşme süreci oldukça kısa sürmektedir.

  Vajina daraltma, vajina gençleştirme, idrar kaçırma, iç dudakların küçültülmesi, genital bölgedeki kırışıklıkların giderilmesi, vajina beyazlatma işlemleri lazer yöntemi uygulanarak gerçekleştirilebilmektedir.

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu