İçeriğimde neler var?

  Kadında Estetik

  Güzellik kavramı; tarihin ilk çağlarından itibaren sanata konu olmuş ve sanatçının her daim ilgisini çekmiştir. Güzelliği sanat eserinde ifade eden ise çoğunlukla kadın olmuştur. Kadın bedeni tüm bu eserlerde dönemin güzellik anlayışına uygun olarak resmedilmiş, yazılmış ve çizilmiştir. Ve kadın çoğunlukla toplumda istenen, arzu edilen güzel bedeni istemiştir. Ancak burada önemli olan kadını doğru ve fonksiyonel olana yönlendirebilmektir. Her beden birbirinden farklı olduğuna göre tek tip insan profilini yaratmak doğru değildir. Bizler genital estetik de kadını hem görsellik hem de fonksiyonel açıdan rahatsız eden mevcut durumdan kurtarmaktır.

  Genital Estetik Türkiye.

  Estetik operasyonlar tüm dünyada yaygınlaştığı gibi ülkemizde de sıklığı artmaktadır. Son yıllarda genital estetik operasyonların artmasındaki önemli bir neden ise hem bilinirliğinin hem de kadının başvuracağı merkezlerin artmasıdır. Birçok kadının bizlere başvuru nedeni de genital estetik operasyonların hakkında ayrıntılı bilgi ve ameliyat olma isteğidir.

  Genital estetik de birçok kadının merak ettiği neler yapılacağı, güzeli, iyisi, fonksiyoneli ve kadını operasyon sonrası nelerin bekleyeceğidir. Biz hastalarımızın öncelikle muayenesini ve ultrasonografisini yaparak mevcut patalojiyi belirliyoruz. Hastamızın beklentilerini dinleyerek uygun bir plan yapıyoruz. Unutulmaması gereken doğum, ilerleyen yaş,  menapoz gibi faktörlerin etkisi ile dış ve iç genital organlar yıpranmış , sarkmış ve fonksiyonunu yitirmişse buradaki amaç eskiyi yeniden restore etmektir. Bazı hastalarımızda ise özellikle genç yaş ve doğum yapmamış olmasına rağmen yapısal olarak iç ve dış genital organlar istenildiği gibi olmayabilir. Bu durumda kadının isteğine, beklentisine göre en iyisi, en fonksiyoneli ve en güzeli oluşturulmaya çalışılır. Yani yeniden istenildiği gibi restore etmektir.

  Genital Estetik Aşamaları ve Hedefleri

  • İç dudakları arzulanan şekle getirmek,
  • Dış dudaklara dolgu uygulaması ile yeniden şekil ve dolgunluk kazandırmak,
  • Klitorisin etrafındaki fazla deri katmanını çıkarmak, hem seksde hazzı arttırmakta, hem de görsellikte değişim ve güzelleştirme yaratmaktadır.
  • Doğum sırasında oluşan yırtılma ve epizyotominin oluşturduğu izleri yok etmek,
  • Vajinanın normalden geniş olduğu, kavrama yeteneğinin azaldığı durumlarda uygulanan lazer ile vajinal daraltma,
  • Vajinanın normalden ileri derece geniş olduğu, vajinadan ses geldiğini ifade eden, zorlu doğum yapmış kadınlarda uygulanan cerrahi yöntem ile vajen daraltma
  • Orgazm olmayan kadında seksdeki hazzı ve orgazmı arttıran G noktasına uygulanan dolgular,
  • Dış genital organlarda özellikle pubisde ve labium majuslardaki (büyük dudaklar) daki sarkma ve buruşuk, kırışık görüntüyü yok edici lazer uygulamaları,
  • Dış genital bölgedeki koyulaşmaya yönelik ciltte lazer uygulamaları, vajinal beyazlatma (doğru tanım vulvar beyazlatma olup, vajinal beyazlatma sık ancak yanlış kullanılan bir tanımlamadır.)
  • Kızlık zarına yönelik yapılan hymenoplasti.       

   

  Evlilik Öncesi Genital Estetik

  Evlilik ile kastedilen yeni bir ilişki öncesi bedenin yenilenmesidir.  Evlilik tarihinden yaklaşık 1,5-2 ay önce hastalarımızın başvurusu ideal süredir. Ortalama ilişki operasyondan 1 ay sonra olabileceği için hastalarımızın bu süreyi düşünerek başvurmasını öneririz.

  Genital Estatik Cerrahi mi? Lazer mi?

  Birçok hastamızın merak ettiği konu hangi yöntemin daha başarılı olduğudur. Bu sorunun kesin ve net bir yanıtı yoktur. Çünkü her hastanın bedeni birbirinden farklı olduğu gibi, her kadının beklentileri de farklıdır. Ancak her iki yönteminde başarılı olacağı hasta grubunda çoğunlukla lazer uygulamalarını tercih etmekteyiz. Poliklinik şartlarında yapılan ve işlem sonrası hastamızın normal hayatına devam etme fırsatı veren lazer uygulamalarında ki konfor,  lazerin tercih edilmesini arttırmıştır. Lazer başarısı yenileme özelliğinin olmasından ileri gelir. Lazer yüzde, genital bölgede ve bedeninizin birçok yerinde deri ve deri altı dokularını canlandıran, gençleştiren, yenileyen bir özelliğe sahiptir. Sonuç hastalık yok hasta vardır. Her hastaya göre, her kadının beklentilerine göre tedavi yöntemi değişir.

   

  Kadında Genital Estetik hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz eğer ki; İlgili linke tıklayabilirsiniz.
  İlgili link: https://www.aslialay.com.tr/kadinda-genital-estetik

  FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN!

  Online Randevu